Discover
with
jeffytravel

سوالات کلیدی در تفسیر اماکن یا تولید محتوا ​

WhatsApp Image 2022-08-05 at 11.11.36 AM

در تولید محتوا (متنی ، ویدیویی ، صوتی) یا برگزاری تور و ارائه توضیحات حضوری نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها ارائه ای تاثیر گذارتر  و مخاطب پسندتر خواهیم داشت و باعث ایجاد رغبت و انگیزه برای مخاطب در تمامی برنامه های ما می شود ، همچنین باعث می شود همراهی با شما را به سایر دوستان خود نیز توصیه کند .  

در این مقاله میخواهم شما را با چند پرسش آشنا کنم که پاسخگویی به آن ها و ارائه این پاسخ ها به مخاطب در قالب ارائه و تولید محتوا باعث جذب حداکثری مخاطب  و تاثیرگزاری چند برابری به آن های می شود :

Why?

چرا ؟ چرا باید به اینجا بیایم ؟ چرا باید در مورد اینجا دانست ؟ چرا اینجا را انتخاب کرده ایم؟

What?

چه چیزی؟ چه چیزی در اینجا وجود دارد؟ اینجا باید به دنبال دانستن و یادگیری چه چیزی باشیم؟ چه چیزی اینجا رو قابل ذکر و متمایز می کند

How?

چگونه؟ چگونه باید به اینجا رسید؟ ویزا ؟ بلیط ؟ رزرو؟ 

When?

چه زمانی؟ برای آمدن به اینجا چه زمانی مناسب است ؟ چه زمانی از روز؟ در چه هوایی ؟ در چه فصلی؟

Where?

موقعیت این مکان در کجا واقع است؟ در کدام منطقه ؟ قومیت ؟ بافت تاریخی ؟ نزدیک به چه مکان های دیگری است؟

Which?

کدام ؟ کدام یک از تجهیزات مورد نیاز برای مراجعه به این مکان است؟ کدام مدارک شناسایی لازم است ؟  کدام لباس ها مناسبت تر است؟ کدام پوششی باید استفاده شود؟

Who?

چه کسی ؟ در این مکان چه شخصیت یا شخصیت هایی وجود دارند ؟ چه کسانی به استقبال شما می آیند و میزبان شما هستند و ویژگی آن ها چیست؟ مخاطبان این مکان چه کسانی هستند؟ این مکانی برای چه کسانی مناسب است ؟ برای چه کسانی مناسب نیست؟

مثال آرامگاه حافظیه :

Why?

چرا؟

 ما به آرامگاه حافظ می رویم ، چون یکی از بزرگترین شعرای جهان است  و دیوان حافظ مثل کتاب دینی مسلمانان (قرآن) در اکثریت خانواده های ایرانی موجود است ، به اینجا می آییم تا آرامگاه این شاعر بزرگ را ببینیم و لحظاتی را در مورد اشعار و زندگی او در کنار آرامگاهش صحبت کنیم و با سایر علاقمندانی که به اینجا آمده این آشنا شویم و شاید چند کلامی صحبت کنیم ، اینجا مکانی است که اهالی شیراز برای استفاده از اتمسفر مثبت و آرامش بخش آن به بهانه های مختلف به آن سر می زنند . در کنار این آرامگاه قبرسانی قرار دارد که تعداد از مشاهیر و هنرمندان این شهر نیز در آن آرمیده اند و می توان با آن ها آشنا شد .

قدمت تاریخی و زیبایی بصری هم دلایل دیگر هستند

What?

چه چیزی ؟

اینجا بنای آرامگاه حافظ را خواهیم دید ، از فضای سبز و زیبای این مجموعه لذت خواهیم برد ، با معماری زیبای این آرامگاه و فلسفه طراحی آن آشنا می شود ، می توانیم عکس های یادگاری و زیبایی بگیریم  ، تعداد فروشگاه برای خرید کتاب و صنایع دستی وجود دارد و کافه برای نوشیدنی های سرد  و گرم هم آماده سرویس دهی است .

How?

چگونه ؟

موقعیت حافظیه کاملا معروف و شناخته شده است  و با پرسیدن آدرس و یا درخواست از تاکسی به راحتی می توان به آن رسید ، در ورودی آن گیشه بلیط فروشی وجود دارد که برای ورود باید بلیط تهیه کرد ، امکان خرید اینترنتی بلیط هم وجود دارد و توصیه می شود در ایام پیک تعطیلات به صورت اینترنتی بلیط تهیه گردد تا به راحتی از صف طولانی تهیه بلیط عبور کنیم.

همچنین می توانیم چگونگی ساخت و تکمیل بنا را توضیح دهیم

When?

چه زمانی ؟

این مکان در چهارفصل سال ویژگی های بصری منحصر به فرد خود را دارد و هیچی محدودیتی برای مراجعه وجود ندارد ، حتی در گرمترین روزهای سال هم درختان سر به فلک کشیده آن سایه ای مطلوب و دلچسب را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند . در روزهای بارندگی اگر علاقه به خیس شدن ندارید ، حتما چتر به همراه داشته باشید .

Where?

کجا ؟

به راحتی با نرم افزار مسیر یاب می توانید آرامگاه حافظ را پیدا کنید . در کنار این مکان باغ زیبای جهان نما هم وجود دارد که در کنار بازدید از آرامگاه می توانید گشت  و گذار در باغ جهان نما را هم در برنامه خود قرار دهید.

Which?

کدام ؟

برای مراجعه به این مکان مدارک خاصی لازم نیست فقط پول نقد یا کارت بانکی برای تهیه بلیط لازم است .اگر اهل عکس گرفتن هستید دوربین عکاسی ، لباس های رنگی زیبا برای گرفتن عکس های به یاد ماندنی فراموش نشود

Who?

چه کسی ؟

در این مجموعه قبر حافظ در مرکز آن قرار دارد و قبور تعدادی از هنرمندان و مشاهیر شهر شیراز در کنار آن است.

این مکان برای تمامی علاقه مندان به تاریخ ، هنر ، ادبیات و عکاسی مناسب است .

به دلیل عدم وجود امکانات سرگرمی برای کودکان شاید گشت و گذار طولانی برای آن ها خسته کننده باشد .


🛑امیدوارم این مقاله بهتون کمک کنه ، منتظر شنیدن نظرات شما هستم🛑

Share the Post:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *