Discover
with
jeffytravel

 عروسک جهانگرد (جفی) 

من جعفر سراج صاحب عروسک جهانگرد، جفی هستم. ما قرار هست که دوردنیا رو بگردیم . جفی سفرش رو از یکم ژانویه سال 2019 شروع کرده. 

 از عروسک جهانگرد، جفی چه می توان گفت؟ …

جفی یه جهانگرد هست که قراره  اول ایرانگردی کنه ، به مرکز همه ی استان ها سفر کنه و یه  سفر نامه  داشته باشه از سفرهایی که میره ، تا بقیه بتونن برای سفرهاشون ازش استفاده کنن ، جفی عکس میگیره ، مقاله می نویسه و توصیه می کنه جاهایی که یه توریست باید بره ببینه ، پس جفی دوس داره که تبدیل به یک شخصیت تاثیرگذار در حوزه سفر  (Travel influencer)  بشه. سفرنامه جفی به سه زبان فارسی ، فرانسه و انگلیسی هست (شاید بعدا زبان های دیگه هم اضافه بشه).جفی مثل میلیون ها توریست در سرتاسر دنیا در حال سفر خواهد بود اما در بین این جمعیت میلیونی کاملا برجسته و منحصر به فرد هست ، جفی یک عروسکه و این میشه علت تمایزش از بقیه و چیزی که توجه همه دنیا و علاقه مندان به سفر رو سمت خودش جلب میکنه ، در واقع یک ابتکار و خلاقیت از من هست تا همه دنیا بشناسنش و راجع بهش صحبت کنن و سفرهاشو دنبال کنن. شما هم میتونید از سایت (www.jeffnjeffy.com) و آدرس اینستاگرام jeffytravel سفرهای ما رو دنبال کنید.

 چطور همچین ایده جالبی به ذهنم رسید که توجه خیلی ها رو به خودش جلب کرده؟

جفی  یک نماد ساخته شده از اهداف و  آروزهای من هست  ، همیشه دوست داشتم جهانگردی کنم ولی امکاناتش رو نداشتم، من در سال ۹۲ قرار بود به عنوان سفیر صلحی از ایران با سفر به مراکز استان ها پیام صلح طلبی مردم ایران رو در قالب دست نوشته و عکس از سرتاسر شهر های ایران جمع آوری کنم و بعد از تشکیل این مجموعه با برپایی نمایشگاه در پایتخت کشورهای جهان ، پیام مردم کشورم رو به گوش همه دنیا برسونم ، این پروژه زیر نظر اداره  کل ورزش و جوانان استان فارس راه اندازی شد ولی به دلیل عدم وجود حامیان مالی هیچ وقت شروع نشد  …  اما باعث هم نشد که من از هدفم صرف نظر کنم و رویا پردازی برای انجام این کار رو متوقف کنم ، فکر کردم  و فکر کردم راه های مختلف رو بررسی کردم و سرانجام بعد از چند سال برنامه ریزی به این نتیجه رسیدم که برای رسیدن به هدفم (تاثیر گذار بودن در حوزه سفر و گردشگری به صورت بین المللی) باید کاری متفاوت از راهی که همه دارن انجام میدن  به وجود آورد ، و در نهایت شد یک هویت جدید از خودم ، عروسک من ، من جعفرم و عروسکم جفی !

این کار یک پروژه  کاملا شخصی و خلاقانه و بدون وابستگی به هیچ نهاد و ارگانی وصرفا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس، جعفر سراج بیان داشت: در این طرح نهایت تلاش خودرا به کار گرفته ایم تا با حرکتی نوین و حمایت ملی با جدیت تمام از هویت، فرهنگ و تمدن ایران درعرصه بین المللی دفاع کنیم و فریاد صلح طلبی را به گوش جهانیان برسانیم. وی افزود: هدف از برگزاری این طرح جمع آوری دست نوشته های مردم تمامی استان ها در خصوص صلح طلبی و پرهیز از جنگ و خشونت، مردم ایران است . سراج از دیگر اهداف این طرح را ایجاد پایگاه و ارتباط با مردم کشورهای مختلف در حوزه صلح طلبی و ضد خشونت و ابلاغ پیام رییس جمهور مبنی بر صحبت با زبان تکریم نه تحریم با ملت ایران را اشاره کرد. این جوان فعال فرهنگی ادامه داد: پس از انجام بخش داخلی این طرح با مجموعه سازی پیام ها و عکس ها برای ارائه در نمایشگاه، کنفرانس ها و نشست های خارج از کشور آماده می شود. سراج افزود: از جمله دستاوردهای این طرح می تواند اثر بخشی در حوزه مقابله با تحریم های انجام شده علیه ایران و ایجاد ارتباط فعال با سازمان های مردم نهاد سایر کشورها باشد.

عروسک جهانگرد(جفی) چگونه به سفر خواهد رفت؟

سفر اول جفی از شیراز شهر خودم  شروع میشه ، جفی شیراز گردی میکنه ، به جاهای دیدنی میره ، راجع بهشون مینویسه ، اقامت گاه ها ، رستوران ها ، محله های قدیمی ، باغ ها و هرجایی که دلیل خوبی برا سفر به شیراز میتونه باشه . بعد از اینکه شیراز گردی تموم شد ، جفی آماده سفر به بقیه مرکز استان های کشور میشه ، جفی به وسیله پست سفر میکنه (تا زمانی که من اسپانسر داشته باشم و بتونم خودم ببرمش)، شهر به شهر برای میزبان ها پست میشه و گردشگری در هرشهری رو با میزبانش انجام میده و عکسا و مطالبش رو برای من میفرسه من سفرنامش رو در سایتش و شبکه های اجتماعیش می نویسم. بعد که ایرانگردی تمام شد ، من و جفی با یه مجموعه کامل از سفرنامه استان ها به سوی پایتخت کشورهای جهان میریم و ضمن معرفی ایران و ایران گردی (برگزاری ایونت های دعوت سفر به ایران) ، سفرنامه بقیه کشورها رو می نویسم و مابقی ماجرا که بهتره در آینده ازش صحبت بشه … 

جفی تا امروز به کجاها سفر کرده ؟

جفی تا الان شیرازگردی رو با خودم و بقیه دوست های خوبی که اینجا دارم انجام داده و بین سفرهاش هروقت به شیراز بیاد بازم دیدنی های  شیراز رو معرفی خواهد کرد .

اولین سفر برون استانی جفی یزد بوده ، جفی به دعوت آقای  حمید کاظمی فرد راهنمای رسمی میراث فرهنگی حدود دو –سه هفته ای یزد بود و سراغ معرفی دیدنی های این شهر تاریخی رفته ،و با مردم خوب یزد دیدار داشته و یک رویداد بزرگ بازدید از قنات زارچ(طولانی ترین قنات جهان) هم با همکاری چند موسسه یزدی برگزار کرده که تمامی عواید حاصل از این برنامه صرف احیای همین قنات شده ،  

دومین سفر استانی جفی به استان اصفهان بوده و در شهر اصفهان با دوستاش آشنا شده و باهم تولید محتوا کردن.

سومین سفر استانی جفی هم به استان زیبای لرستان بوده در نوروز 1400

تا الان چه حامیانی داشتم؟

الان من یه حمایت کننده فرهنگی دارم ، کتاب یک صفحه ای ، آقای سید مهدی میرعظیمی نویسنده و خالق مجموعه  کتاب های یک صفحه ای، قسمت فرهنگی سفرهای من رو پشتیبانی می کنن به این صورت که جفی به هرکجا که سفر کنه حامل بسته های کتاب یک صفحه ای هست و به عنوان سوغاتی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور برای میزبانانش کتاب سوغاتی میبره ، البته دنبال این هستم که بتونم از صنایع دستی فارس و شیراز هم هدایایی رو با خودش ببره ، که از صاحبان این صنایع دعوت به همکاری میکنم.

دستاورد این گردشگری  داخلی و خارجی جفی چه چیزی هست؟

من  و جفی در تلاشیم این گردشگری خلاقانه رو که برای اولین بار در دنیا شروع کردیم برای اهداف خاصی دنبال کنیم و قراره باعث اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری بشیم (به عنوان عضو کوچکی از این خانواده بزرگ و دوس داشتنی)، اینجا چندتاش رو به عنوان نمونه براتون میگم :

    معرفی فرهنگ  و آداب و رسوم اقوام ایرانی، راه اندازی موزه نماد شهرهای ایران در شیراز، معرفی هنرهای اصیل ایرانی – اسلامی، دعوت از گردشگران داخلی و خارجی برای سفر و دیدن جاهای مختلف کشور، معرفی داشته های هنری و فرهنگی استان های کشور در میان یکدیگر و تشویق مردم به کشف و شناخت اقوام و جاذبه های دیدنی ایران

چیز دیگه ای باقی میمونه برای گفتن؟

جفی حامل پیام صلح و دوستی مردم ایران برای مردم همه کشورهای دنیا هست ، از همه مردم کشور خصوص فعالان گردشگری تقاضا دارم من وجفی رو در این ماموریت مهم و ابتکاری حمایت کنند تا بتونیم  با تبلیغات منفی رسانه های علیه مردم ایران مقابله کنیم و  چهره ایران را اونجور که شایسته همه ایرانی ها هست در دنیا بازتاب بدیم .

بزودی هم قرار هست با حمایت و لطف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ، برنامه رسمی با حضور جفی برگزار بشه و جفی به عنوان یک گردشگر شیرازی که قراره کل دنیا رو بگرده معرفی بشه … منتظر باشید اتفاقات خوبی در راه هست.

شما هم با  معرفی جفی به هرکس که میتونید از من و جفی حمایت کنید